Přeskočit na hlavní obsah

Podzimní putování

 Je konec září, čas kdy se začínají  probarvovat stromy a sluníčko nás ještě umí zahřát svými teplými paprsky.

 Někdo už má po dovolené a někdo se už začíná připravovat na zimu. Já si svůj týden právě v tomto čase vybírám a jsem na cestě s lidmi, kteří zrovna tak jako já berou rádi fotoaparát do ruky.
 Vyrazili jsme v pátek a počasí je
k nám příznivě nakloněné. Zřejmě chce, aby jsme si ho ještě dostatečně užili a tak si tedy užíváme.
 Užíváme si sluníčkem prosvícené cesty, cestičky, vesnice, města i přírodu nádherné Francie a posléze majestátnost skal italských Dolomit, kde obdivujeme rozlohu vinic i viniček poskládaných ve vývyšinách těchto hor. A tak jako vinice obdivujeme i rozeseté domky i kostelíky, které jsou často v takových výškách, až nás to nutí k zamyšlení nad životem lidí kteří tu žijí.
 S probouzejícím se ránem je fajn pozorovat vrcholy těchto hor jak se přes ně převalují mraky, které se chvílemi rozestoupí a ukáží svá skaliska zalitá ranním sluncem.
 Užíváme si i pohledu na líně se povalující mlhy v rakouských údolích...užíváme si zkrátka všeho co se nám pro naše oči i duši nabízí...a tak se lidi nezapomeňte dívat a vnímat vše kolem sebe.
 Pro více fotografií klikněte zde :)


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Lapač snů

Stará indiánská legenda praví - lapač snů zavěšený volně v místnosti, nebo za hlavou spícího, zachytí do své sítě všechny špatné sny, které jsou s prvním paprskem denního světla zničeny. Dobré sny se nezachytí, ale sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

MOHU VYROBIT NA PŘÁNÍ.

jemný ....
modrý jako nebe...

Návody - háčkování

návody z netu ... snad se budou někomu hodit tak, jako mě ... příjemné tvořeníTinktura ze smrkových výhonků

Tinktura ze smrkových výhonků se používá na potírání revmatických kloubů, bolavých svalů a celého pohybového aparátu.

Smrkové výhonky nasbíráme do uzavíratelné sklenice, zalijeme čistým alkoholem (použila jsem Alpu), dáme na tmavé místo a při pokojové teplotě necháme týden macerovat. Každý den bez otevření sklenici promícháme.
Po týdnu přecedíme a skladujeme v temnu.
Pokud chceme zvýšit protizánětlivé účinky, přidáme při nakládání výhonků do sklenice obyčejný Acylpyrin. Na půl litru 10 tabletek a dobu macerace zvýšíme na 10 dní.
Doba sběru: duben, květen.
Levandulový olej

Vůni levandule zná snad každý ... je plná slunce, které si v tomto letním období nasbírá a byla by škoda nevyužít její léčivé vlastnosti.
Pomůže nám při bolestech svalů, umí zklidnit pleť, zažene nespavost, stres i bolesti hlavy.

Levandulový olej
Květy levandule nasbíráme do uzavíratelné sklenice, zalijeme olejem tak, aby všechny květy byly ponořené a dáme na slunečné místo nejméně na 4 týdny vylouhovat. Poté přecedíme a slijeme do tmavých lahviček.