Přeskočit na hlavní obsah

Akvarelové malování

  Na Instagramu se rozeběhla zajímavá výzva od Jitky Zajíčkové. Každý týden po dobu 10ti týdnů se maluje jiné zadání. Přijde mi to jako fajn nápad na procvičování kreseb.
  Jsem sice začátečník, barvičky se snažím používat s citem a se štětcem se teprve začínáme kamarádit, ale nedá mi to, abych nezkoušela techniku akvarelu dál a dál.
  Každý týden se těším jaký bude úkol a taky jak se s ním poperu, tak mi držte pěsti, ať všechny úkoly zvládnu :)

První úkol je použít pouze modrou barvu a vyzkoušet míchání jejich odstínů.Druhý týden je úkol namíchat si z modré a žluté svoje odstíny zelené...


V třetím týdnu přišla na řadu fialová, kterou jsem namíchala z modré červené barvy. Míchání barviček je úžasný proces s kterým se seznamuji moc ráda ....
  Pustila jsem se ještě i do druhé vyhlášené výzvy, kterou zahájila již v lednu Ela Akvarela a na kterou jsem přišla až nyní.
  Každý týden připraví Ela jeden obrázek a kdo chce a má chuť malovat, může se do toho pustit...takže téma zní...Hyacint... No a na tento týden mám splněno... :)
  V tomto týdnu malujeme sněženky. Ač vypadají strašně jednoduše, zas tak pro mě jednoduché jejich malování nebylo.
  V akvarelu neexistuje bílá barva, tudíž místa, která chcete aby zůstali bílé musíte bílé nechat a nemalovat na ně. Bílou barvu nám tak nahradí čtvrtka.


S bílou jsem pak vytvořila ještě i druhý obrázek, tentokrát se obě výzvy shodly v tématu bílé.

Komentáře

Oblíbené příspěvky

Lapač snů

Stará indiánská legenda praví - lapač snů zavěšený volně v místnosti, nebo za hlavou spícího, zachytí do své sítě všechny špatné sny, které jsou s prvním paprskem denního světla zničeny. Dobré sny se nezachytí, ale sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

MOHU VYROBIT NA PŘÁNÍ.

jemný ....
modrý jako nebe...

Návody - háčkování

návody z netu ... snad se budou někomu hodit tak, jako mě ... příjemné tvořeníTinktura ze smrkových výhonků

Na zahradě máme pár smrků a každý rok nedočkavě vyhlížím až začnou vyrážet nové výhonky, to pak totiž nastane čas, kdy zaplním sklenice těmito malými zelenými zázraky a vyrábím z nich tinkturu.

Tinktura ze smrkových výhonků se používá na potírání revmatických kloubů, bolavých svalů a celého pohybového aparátu.

Smrkové výhonky nasbíráme do uzavíratelné sklenice, zalijeme čistým alkoholem (použila jsem Alpu), dáme na tmavé místo a při pokojové teplotě necháme týden macerovat. Každý den bez otevření sklenici promícháme.
Po týdnu přecedíme a skladujeme v temnu.
Pokud chceme zvýšit protizánětlivé účinky, přidáme při nakládání výhonků do sklenice obyčejný Acylpyrin. Na půl litru 10 tabletek a dobu macerace zvýšíme na 10 dní.
Doba sběru: duben, květen.
Jaro pod Alpami

Je první květnový den a zastavili jsme na parkovišti pod Alpami. Už od samého úsvitu jsou slyšet první probouzejicí se ptáci a vzduch voní svěžestí jara, okolních lesů a hor. Je tu opravdu nádherně.
 Na vrcholcích ještě leží sníh a pomalounku se do něj opírá sluníčko a nám se tak naskýtá pohled, který hladí duši.
 Jdeme zvolna trávou a všude nás už doprovází první jarní květena.     Zapomněla jsem si doma foťák a tak musí posloužit alespoň telefon. Přes displej na který svítí sluníčko člověk tak trochu jen odhaduje, že fotí co zrovna chce, ale stejně mi to nedá a pár cvaků jsem prostě udělat musela 🙂.
 A kteří ptáci nás celý den doprovázeli vám poví Honzík zdePodzimní putování

Je konec září, čas kdy se začínají  probarvovat stromy a sluníčko nás ještě umí zahřát svými teplými paprsky.

 Někdo už má po dovolené a někdo se už začíná připravovat na zimu. Já si svůj týden právě v tomto čase vybírám a jsem na cestě s lidmi, kteří zrovna tak jako já berou rádi fotoaparát do ruky.
 Vyrazili jsme v pátek a počasí je